Koszyk

Produktów: 0
Wartość: 0,00 zł
booki24.pl » E-booki » Ekonomia » Modelowanie zmienności i ryzyka. Metody ekonometrii finansowej
Modelowanie zmienności i ryzyka. Metody ekonometrii finansowej - e-book

Modelowanie zmienności i ryzyka. Metody ekonometrii finansowej

E-book

Małgorzata Doman, Ryszard Doman

Wolters Kluwer SA

PDF

Pobranie pliku z zabezpieczeniem watermark

44,27 zł
49,00 zł9% taniej
Wysyłamy natychmiastProdukt cyfrowy do pobrania
Ekonometria finansowa, włączana zarówno do finansów, jak i ekonometrii, zajmuje się głównie modelowaniem rynków finansowych. Jej gwałtowny rozwój związany jest z rosnącym zapotrzebowaniem na nowe metody prognozowania zmienności cen instrumentów finansowych i zależności warunkowych pomiędzy ich stopami zwrotu. Metody te są niezbędne dla praktyków wyceniających instrumenty pochodne i szacujących ryzyko inwestycji finansowych.
Przystępna forma wykładu wsparta dużą liczbą przykładów modelowania rzeczywistych szeregów z polskiego rynku finansowego umożliwi czytelnikowi zdobycie i utrwalenie konkretnych praktycznych umiejętności m.in. w następujących obszarach tematycznych:Analiza zależności liniowych w finansowych szeregach czasowychModele zmienności cen instrumentów finansowych (GARCH, SV, przełącznikowe]Szacowanie wartości zagrożonej (VaR]Regresja kwantylowa (modele CAViaR)Modele dynamiki zależności warunkowych (BEKK, DCC, O-GARCH)Adresaci:

Książka jest przewodnikiem po problemach i metodach ekonometrii finansowej dla studentów studiów dowolnego stopnia na kierunkach ekonomicznych i matematycznych. Jest także cenną pozycją dla praktyków w instytucjach finansowych i dla osób zainteresowanych modelowaniem i prognozowaniem finansowych szeregów czasowych.

Autorzy książki są specjalistami z zakresu ekonometrii finansowej. Dr hab. Małgorzata Doman pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Matematyki Stosowanej na Wydziale Informatyki i Gospodarki Elektronicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dr hab. Ryszard Doman jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie pełni funkcję kierownika Pracowni Ekonometrii Finansowej na Wydziale Matematyki i Informatyki,

znak wodny

polski

320

978-83-264-1903-4

Nie

Nie

Podziel się na: Udostępnij na Facebook Facebook Udostępnij na Twitter Twitter Udostępnij na Blip Blip