Koszyk

Produktów: 0
Wartość: 0,00 zł
booki24.pl » E-booki » Polowanie na Snowdena
Polowanie na Snowdena - e-book

Polowanie na Snowdena

E-book

Luke Harding

Wielka Litera

MOBIEPUB

Pobranie pliku z zabezpieczeniem watermark

25,34 zł
27,90 zł9% taniej
Wysyłamy natychmiastProdukt cyfrowy do pobrania

Format:

Wszystko zaczęło się od anonimowego maila: „Jestem wyższym rangą członkiem służby wywiadu…".
To, co stało się później, było najbardziej spektakularną aferą szpiegowską, którą wywołał jeden człowiek. Edward Snowden był 29-letnim geniuszem komputerowym pracującym dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zaszokował świat, demaskując inwigilowanie polityków i zwykłych ludzi przez władze USA. Wykryte przez niego nieprawidłowości wstrząsnęły przywódcami państw (podsłuchiwana była m.in. prywatna komórka kanclerz Niemiec) i wywołały pasjonującą globalną debatę o granicach inwigilacji.
„Polowanie na Snowdena“ to dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu, książka, którą czyta się jak powieść szpiegowską. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz „Guardiana“ Luke Harding opowiada niezwykłą historię – od dnia, kiedy Snowden porzucił swoją piękną dziewczynę w Honolulu, zabierając ze sobą dysk komputerowy pełen tajnych informacji, poprzez pobyt w Honkongu, skąd na cały świat wyciekły tajne dane, aż po walkę Snowdena o otrzymanie azylu i dość zaskakujący kierunek jego emigracji: do Rosji.
Harding wykonał gigantyczną pracę reporterską i stworzył wielowątkową opowieść, dzięki której czytelnik chwilami czuje, jakby siedział ze Snowdenem w jednym pokoju.

znak wodny

polski

352

978-83-64142-60-4

Nie

Podziel się na: Udostępnij na Facebook Facebook Udostępnij na Twitter Twitter Udostępnij na Blip Blip